Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

جام جهاني، فرصت کي‌روش براي احياي اعتبارش

جام جهاني، فرصت کي‌روش براي احياي اعتبارش

سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران در جام جهاني 2014 برزيل اين فرصت را دارد که شهرت خود را در عرصه فوتبال بين‌المللي احيا کند.

سايت «ورلدفوتبال» انگليس در گزارشي به بررسي وضعيت تيم ملي ايران در آستانه سفر به برزيل براي حضور در جام جهاني 2014 پرداخته و آن را فرصتي ايده‌‌آل براي سرمربي پرتغالي اين تيم جهت جبران ناکامي‌‌هايش در جام جهاني 2010 دانسته است.

به نقل از تسنيم، اين سايت نوشته است: شهرت و اعتبار کارلوس کي‌روش در دوره قبلي جام جهاني ضربه سنگيني خورد اما سرمربي پيشين تيم ملي پرتغال با بازگشت به حضور در يک تورنمنت بين‌المللي بزرگ اين فرصت را دارد تا توانايي‌هاي خود را ثابت کند.

کي‌روش، سرمربي پيشين منچستريونايتد و رئال مادريد پس از جام جهاني 2010 از تيم ملي پرتغال اخراج شد، تورنمنتي که در آن پرتغال با هدايت ستاره‌اي مانند کريستيانو رونالدو در زمين بازي، تنها در يکي از چهار بازي خود گل زد و در اولين مرحله حذفي از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. پيروزي 7 بر صفر برابر کره شمالي، تنها پيروزي شاگردان پيشين کي‌روش در جام جهاني 2010 بود و دو بازي ديگر اين تيم برابر ساحل عاج و برزيل بدون گل بود. پرتغال در نهايت در اولين بازي حذفي‌اش با يک گل به اسپانيا که قهرمان رقابت‌ها شد، باخت.

در ادامه اين گزارش آمده است: تکرار نتايج جام جهاني 2010 امسال هم براي تيم ملي ايران، تيمي که هرگز به مراحل حذفي جام جهاني راه پيدا نکرده و هم براي سرمربي پرتغالي پرشور آن يک موفقيت بزرگ تلقي خواهد شد. کي‌روش از سه سال پيش که هدايت تيم ملي ايران را بر عهده گرفت، کمتر در انظار ديده شد، حداقل نسبت به زماني که يکي از رده‌بالاترين مربيان فوتبال دنيا محسوب مي‌شد. اين مربي 61 ساله تاکنون نتوانسته موفقيت‌هايي که در دوره همکاري‌اش با سرالکس فرگوسن در منچستريونايتد تجربه کرد را تکرار کند. دوره کوتاه مربيگري او در رئال مادريد مدرکي براي اثبات اين موضوع است.

ورلدفوتبال سپس به ماموريت‌هاي پيش روي کي‌روش به همراه تيم ملي ايران اشاره کرد و نوشت: کي‌روش در حالي که دوره بعدي رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا را در ذهن دارد، در نظر دارد در گروه F جام جهاني، جايي که بايد با نيجريه، آرژانتين و بوسني و هرزگوين رقابت کند، نتايج مثبتي به دست آورد. در اين بين بازي با تيم ملي بوسني و هرزگوين بهترين شانس براي ايران کسب دومين پيروزي خود در تاريخ رقابت‌هاي جام جهاني است. کسب جواز حضور در جام جهاني 2014 براي ايران کار سختي بود چرا که صعود آن به کسب پيروزي در خانه کره جنوبي، سرسخت‌ترين رقيبش بستگي داشت. ايران اين بازي پرتنش که انتهاي آن کم مانده بود به زد و خورد ميان اعضاي دو تيم بينجامد را با يک گل برد.

در خاتمه گزارش ورلدفوتبال آمده است: کي‌روش با تمام سختي‌هاي هدايت تيم ملي کشوري که زير فشار تحريم‌هاي بين‌المللي قرار دارد (موضوعي که از آن شکايت داشته است) و همچنين با تيمي که بسياري از بازيکنان آن در ليگ ايران شاغل هستند، نسبت به ماموريت پيش‌روي خود خوشبين است. او در گفت و گو با خبرگزاري فرانسه گفت: ما در اين دوره از جام جهاني سه ماموريت غيرممکن داريم اما اين همان چيزي است که به رقابت‌ها جذابيت مي‌دهد.

 

 

ارسال نظر