Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

یکه‌تازی بارسا و رئال در شبکه‌های اجتماعی

یکه‌تازی بارسا و رئال در شبکه‌های اجتماعی

خبرگزاری Result Sport آماری جالب درباره میزان افزایش فالوئرهای باشگاه‌های بزرگ اروپا در سال 2015 منتشر کرده است.

حضور باشگاه‌های فوتبال در شبکه های اجتماعی برای ارتباط نزدیک تر با هواداران، به امری ضروری برای آنها تبدیل شده و هر تیم سعی دارد مخاطب بیشتری را در این شبکه ها جذب خود کند تا بتواند از کنار آنها قرارداهای اسپانسرینگ بهتری ببندد و در مجموع بیشتر مورد توجه باشد.

 

آمار سال 2015 در این زمینه نیز در نوع خود جالب است. طبق انتظار،‌ بارسلونا  با میانگین 586,233 فالوئر و رئال مادرید با 547,155 فالوئر در رده ی اول و دوم قرار گرفته اند  ولی نکته جالب توجه در این زمینه، اختلاف تقریبا دو برابری آنها با منچستریونایتد با 261,568 فالوئر و بایرن مونیخ با 238,112 فالوئر است. در حقیقت دو غول اسپانیایی  با جذب  فوتبال دوستان به مراتب جذاب تر از بایرن مونیخ و منچستریونایتد هستند و این در حالیست که رئال در سال 2015 ،‌عملکرد خوبی نیز نداشت.

 


پس از آنها، چلسی( 199,865) و پاری سن ژرمن (190,314) قرار گرفته اند که هر دو تیم، در چند سال اخیر و به واسطه سرمایه گذاری رشد کرده اند و مطرح شدند که این قدرت سرمایه گذاری در جذب مخاطب و رشد تیم را نشان می‌دهد.

 

پس از آنها آرسنال ونگر  با 158,424 فالوئر قرار گرفته و در رده ی هشتم، یوونتوس با 156,134فالوئر  حضور دارد که با وجود صعود به فینال چمپیونزلیگ و قهرمانی در دو جام دیگر، همچنان نتوانسته مخاطبین زیادی را به خود جذب کند و رتبه ای بهتر از هشتم پیدا نکرده است. در رده ی نهم،‌ منچسترسیتی(117,697)  قرار دارد و پس از آنها در رده ی دهم،‌ حضور لیورپول(110,496) جالب توجه است.

 

 


قرار گرفتن تنها 1 تیم ایتالیایی در بین 10 تیم نشان می‌دهد که فوتبال دوستان، قید لیگ ایتالیا را زده اند و توجهات به این لیگ، به کمترین میزان ممکن رسیده است. همچنین حضور 5 تیم لیگ برتری در این لیست نشان می‌دهد که توجهات به این لیگ همچنان در بالاترین سطح است و همچنان جذاب ترین لیگ برای فوتبال دوستان است.

 


اما نکته دیگر این لیست، فالو شدن 3 برابری رئال و بارسا در اینستاگرام نسبت به فیس بوک است. با توجه به اینکه  میانگین سنی کاربران اینستاگرام ، پایین تر از دیگر شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک است،‌ این آمار نشان می‌دهد که رئال و بارسا در جذب مخاطبین جوان موفق بوده اند و توانسته اند توجه افرادی که قصد انتخاب تیمی برای هواداری دارند را به خود جلب کنند.

 

ارسال نظر