Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ژاوی: کرویف به بارسا هویت بخشید

ژاوی: کرویف به بارسا هویت بخشید

ژاوی،‌اسطوره بارسلونا عنوان کرد که یوهان کرویف پدر فوتبال مدرن بارسلونا بود و به این باشگاه هویت داد.

‌ژاوی که در حال حاضر در قطر توپ می‌زند، روز گذشته در سوگ اسطوره هلندی فرو رفت که پس از چند ماه مبارزه با سرطان درگذشت. درست چند روزپیش از مرگ کرویف بود که ژاوی در مصاحبه ای عنوان کرده بود که اسطوره هلندی است که به باشگاه فلسفه بخشیده و انریکه نباید در این زمینه تغییراتی ایجاد کند.
او گفت:" یوهان کرویف فلسفه ی باشگاه را 30 سال پیش تعیین کرده بود و از آن موقع تغییری نکرده است. هر مربی تفکرات خاص خودش را دارد. گواردیولا تیم را طبق تفکراتش به کمال رساند و انریکه هم با اتکا به مسی، سوارز و نیمار تیم را رو به جلو حرکت داد. تفاوت بین آنها این است که بارسا امروز دیگر نیازی ندارد 50 پاس بدهد تا به گل برسد. با کمک این 3 بازیکن،‌ایجاد موقعیت به پاس دادن نیازی ندارد. انریکه فلسفه بارسا را تغییری نداده است. او تیم را بر اساس همان فلسفه تغییر داده است. بزرگترین اشتباه در بارسا این است که مربی را به خدمت گرفت که فلسفه خودش را دارد و می‌خواهد آن را به تیم منتقل کند. به کمک فلسفه کرویف ما این تعداد جام برده ایم."

ارسال نظر