Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

یادداشت: ونگر و عادت‌ همیشگی به‌ باد دادن‌ قهرمانی

یادداشت: ونگر و عادت‌ همیشگی به‌ باد دادن‌ قهرمانی

آرسنال با قبول شکست مقابل منچستریونایتد بار دیگر فاصله اش در صدر جدول با لسترسیتی به 5 امتیاز افزایش پیدا کرد

زمانی که گل سوم منچستریونایتد در الدترافورد وارد دروازه آرسنال شد، آرسن ونگر به کنار زمین آمد و با بلند کردن دست هایش جملاتی را زیر لب زمزمه کنان رو به آسمان گفت. جملاتی که شبیه به گلایه هایی رو به آسمان به نظر می رسید. گویا ونگر انتظار کمک بیشتری از خدا در زمین مسابقه داشت. با این حال خارج از امدادهای آسمانی، باید پذیرفت که آرسنال در الدترافورد به هیچ عنوان نمایش خوبی نداشت و با شکست مقابل منچستریونایتد بار دیگر شانس قهرمانی خود را در فصل جاری کاهش داد. به این ترتیب آرسنال اکنون 5 امتیاز کمتر از لسترسیتی اندوخته و با تاتنهام نیز در رتبه دوم، 3 امتیاز فاصله دارد و در چنین شرایطی کار برای قهرمانی ونگر در لیگ برتر از قبل هم دشوارتر به نظر می رسد.

ونگر پیش از این در مصاحبه های متعدد خود، تاکید داشت که تیمش در فصل جاری در بهترین شرایط از لحاظ روحی روانی قرار گرفته و دیدگاه تیم قوی ترین دیدگاه سالیان اخیر برای کسب عنوان قهرمانی است. با این حال آن چیزی که در الدترافورد مقابل منچستریونایتد رخ داد، دقیقا خلاف این مسئله بود.
فصل جاری بهترین فرصت برای آرسنال از سال 2004 به این سمت است که بتواند عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس را تصاحب کند. در شرایطی که این تیم برای قهرمانی نه با امثال منچستریونایتد و لیورپول، بلکه در حال رقابت با لسترسیتی و تاتنهام است و بعید به نظر می رسد چنین فرصتی بار دیگر نصیب آرسن ونگر در سال های پیش رو شود.آرسنال با قبول شکست 2-0 در امیریتس مقابل بارسلونا، تقریبا رویاهایش در لیگ قهرمانان اروپا را نیز تمام شده می بیند و تمامی امید هواداران این تیم معطوف به رقابت های لیگ برتر شده است.

آرسن ونگر مقابل یکی از ناامید کننده ترین منچستریونایتد های سال های اخیر، نمایشی فوق العاده ناامید کننده داشت و سه گل کاملا ابتدایی و آماتور روی اشتباهات بازیکنانش در خط دفاعی، نصیب این تیم کرد.گابریل پائولیستا، روی هر دو گل راشفورد مقصر بود و دفع های ناقص او فرصت را در اختیار نوجوان فان خال قرار داد تا دروازه چک را باز کند. این حقیقت که آرسنال در هشت بازی آخر خود در الدترافورد موفق به کسب پیروزی نیز در لیگ برتر نشده، اصل قضیه را تغییر نمی دهد چرا که یونایتد در فصل جاری از فرم فوق العاده ناامید کننده ای برخوردار بوده است. آن ها در دیدار رفت به راحتی توانستند یونایتد را در امیریتس با نتیجه قاطع 3-0 از پیش رو بردارند.
 آرسنال در حالی مقابل یونایتد صف آرایی می کرد که این تیم در خط دفاعی وضعیتی فوق العاده آشفته داشت. مدافعان میانی این تیم در پست غیر تخصصی بازی می کردند. مدافع راست یونایتد تنها دومین بازیش را در لیگ برتر انجام می داد و مدافع چپ این تیم نیز اولین بازی اش از ماه نوامبر به این سمت محسوب می شد.

مسوت اوزیل تنها بازیکنی از مجموعه آرسنال بود که مقابل یونایتد عملکرد خوبی داشت. اوزیل در طول فصل نیز عملکردی با ثبات از خود ارائه کرده و  شاید بدون این هافبک آلمانی، ونگر تا همین جا نیز نمی توانست مدعی قهرمانی در لیگ برتر انگلیس باقی بماند. هر چند او اکنون بار دیگر مطابق همیشه، در حساس ترین مقطع فصل، بدترین نتیجه ها را در لیگ می گیرد و خودش را در دور ترین نقطه ممکن نسبت به قهرمانی قرار داده است.

ارسال نظر